Powiat Ostrowski: Święto sołtysów

  • 14.03.2017, 14:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Święto sołtysów
11 marca sołtysi w całej Polsce obchodzili swoje nieformalne święto, bowiem w kalendarzu dzień ten znany jest jako Dzień Sołtysa.
Również i gospodarze wsi z terenu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce postanowili uczcić to wydarzenie. Uroczystość zorganizowaną przez gminny samorząd odbyła się 10 marca w sali wiejskiej w Boczkowie. Razem z nimi świętowali reprezentujący burmistrz Bożenę Budzik sekretarz Gminy i Miasta Zdzisław Mielczarek oraz proboszcz parafii w Droszewie ks. Jarosław Materliński. - Wy - panie i panowie sołtysi - jak nikt znacie trud pracy samorządowej - jesteście niejako przedłużeniem ręki burmistrza. Jeśli we wsi rodzi się problem, to mieszkańcy pierwsze kroki kierują do swojego sołtysa. Za Waszą pracę i zaangażowanie, jakie wkładacie w funkcjonowanie wsi w imieniu burmistrz Bożeny Budzik chcę z całego serca Wam podziękować. Nie możemy zapomnieć także i o tych sołtysach, którzy na przestrzeni ostatnich dwudziestu pięciu lat zakończyli już swoją ziemską wędrówkę. Uczcijmy ich pamięć chwilą ciszy - powiedział Zdzisław Mielczarek, który przekazał sołtysom okolicznościowe listy gratulacyjne oraz prezenty, skórzane aktówki.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe