Ostrów: Będzie chodnik na osiedlu Robotniczym

  • 24.06.2018, 10:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Będzie chodnik na osiedlu Robotniczym
Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg dotyczący budowy chodnika przy ulicy Osiedle Robotnicze – od ulicy Waryńskiego do posesji nr 23. Inwestycja dotyczy części wschodniej ulicy.

Dzięki tej inwestycji powstanie ponad 270-metrowy chodnik z kostki betonowej.
- Podczas wizyt w osiedlach mieszkańcy tej części miasta przekonywali o potrzebie budowy nowego chodnika. Obecny jest bardzo nierówny, przez co niebezpieczny dla starszych osób, które tu mieszkają. Chcieliśmy, by nowy chodnik wpisał się także w architekturę tego miejsca, dlatego wykonany zostanie z kostki typu starobruk. Kostka ta jest stylizowana na bruk z dawnych lat. Dzięki temu nowy chodnik będzie nie tylko estetyczny i bezpieczny, ale również stylowy – doskonale odpowiadający klimatowi tego miejsca – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
- Chodnik, który będziemy budować jest obecnie w bardzo złym stanie technicznym – to ubytki, spękania i deformacje. Poszczególne części wykonane są z różnych materiałów. Pierwszy etap inwestycji polegał będzie zatem na rozbiórce fragmentów z kostki betonowej, płyt betonowych, kostki granitowej czy trylinki – wylicza Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Na ponad 270-metrowym odcinku powstanie tu chodnik oraz wjazdy z kostki betonowej typu starobruk w dwóch kolorach – szarym i czarnym.
Wykonawcą inwestycji będzie firma Eurobud Eugeniusz Jakubiak z Odolanowa. Ta firma jako jedyna zgłosiła się do ogłoszonego przez MZD przetargu. Koszt inwestycji wyniesie 99 044,42 zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe