Ostrów: Budowa sieci przy ul. Gimnazjalnej

  • 23.06.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Budowa sieci przy ul. Gimnazjalnej
Ekipy działające na sieciach ciepłowniczych na zlecenie Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego pracują pełną parą w terenie. Aktualnie wykonywane jest m.in. duże zadanie inwestycyjne związane z budową sieci i przyłączy do kamienic w ulicy Gimnazjalnej.

Tak, jak w poprzednich latach zapowiadała spółka, każdy budynek znajdujący się w ścisłym centrum Ostrowa ma możliwość podłączenia do ciepła systemowego, które jest najlepszym rozwiązaniem dla likwidacji smogu w mieście. To właśnie dlatego wykonane zostało nowe podłączenie kamienicy przy ulicy Kolejowej, natomiast przy ulicy Wrocławskiej trwa kontynuacja dużego zadania zapoczątkowanego w ubiegłym roku, którego celem będzie możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej budynków socjalnych.
- Mieszkańcy tych budynków ponoszą duże koszty na zainstalowane w ich mieszkaniach ogrzewanie elektryczne. Podłączenie cieplika zmniejszy ich wydatki na ogrzewanie i poprawi standard tych budynków – mówi Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Zewnętrzna firma pracuje też na skrzyżowaniu ulic Wysockiej i Klonowicza. Nastąpiło także przekazanie placu budowy w ulicy Pułaskiego. Własne ekipy remontowo-inwestycyjne OZC koncentrują swoją działalność na terenie całego miasta i wykonywaniu nowych przyłączy do bloków i budynków jednorodzinnych, remontach sieci i budowie nowych węzłów ciepłowniczych w zasilanych budynkach.
- Warto podkreślić, że od 2019 roku wszystkie węzły będące własnością spółki znajda się w systemie inteligentnych sieci ze zdalaczynnym odczytem liczników i regulacją parametrów węzłów ciepłowniczych – dodaje prezes OZC.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe