Powiat Ostrowski: Historyczny spacer po Wtórku

  • 20.06.2018, 12:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Historyczny spacer po Wtórku
Gościem świetlicy szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wtórku był Marcin Fleischer, założyciel facebookowej strony Historyczny Wtórek, promującej historię miejscowości Wtórek.

Podczas prezentacji „Historyczny spacer po Wtórku” uczniowie mogli przenieść się w czasie poznając historię Wtórku. Prezentacja zawierała historyczne fakty historyczne w formie ciekawostek, takich jak skarb odkryty przez archeologów podczas budowy obwodnicy, targowisko we Wtórku we wczesnym średniowieczu, czy proces kobiety oskarżonej o czary w XVIII w. Również rozwiano tajemnicę obiektów znajdujących się na terenie Wtórku, choćby pozostałości po zespole folwarcznym, budynek starej szkoły, remizy OSP, czy karczmy. W prezentacji nie zabrakło archiwalnych fotografii ukazujących życie społeczne Wtórkowian na przestrzeni lat. Na zakończenie uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie dotyczące historii Wtórku otrzymali naklejkę symbolizującą naszywkę Polski Walczącej, czy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, dzięki współpracy Historycznego Wtórku z Instytutem Pamięci Narodowej. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali książeczkę od PTTK zachęcającą do konkursu "Turystyczna Rodzinka".

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe