Powiat Ostrowski: Rozpoczyna się modernizacja dworca kolejowego

  • 15.06.2018, 08:30 (aktualizacja 15.06.2018, 09:16)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozpoczyna się modernizacja dworca kolejowego
Niebawem rozpoczną się pierwsze prace na zabytkowym dworcu w Nowych Skalmierzycach.

 Z początkiem czerwca gminny samorząd ogłosił przetarg na wybór wykonawcy remontu dachu w części frontowej, którego realizację zaplanowano od połowy lipca do końca listopada br. W planach inwestycji przewidziano remont stropu poddasza i konstrukcji dachu, wykonanie nowej konstrukcji świetlika, wymianę pokrycia dachowego wraz z renowacją wieży, przemurowanie kominów oraz montaż instalacji odgromowej.
- Przez ostatnie 25 lat poprzedni właściciel – PKP - poza doraźnym remontem fragmentów dachu dworca nie podjął trudu zarówno finansowego, jak i organizacyjnego, aby temu obiektowi przywrócić dawny blask – powiedziała burmistrz Bożena Budzik. - Następne pokolenia nie wybaczyłyby zaniechań z naszej strony. Dlatego po przejęciu dworca z końcem 2015 roku robimy pierwszy, ale jakże ważny krok, aby uratować od zapomnienia ten piękny zabytek. Po opracowaniu szerokiej dokumentacji odnowy rozpoczyna się zatem modernizacja perełki Nowych Skalmierzyc. 
Zgodnie z założeniami dworzec zostanie zaadoptowany jako m.in. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, siedziba dla miejscowych organizacji pozarządowych a także Urząd Stanu Cywilnego.
DS

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe