×

Pływanie: Niemieckie triumfy Patryka Biskupa. Kolejne krążki do kolekcji

  • 13.06.2018, 12:29
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Niemieckie triumfy Patryka Biskupa. Kolejne krążki do kolekcji
7 medali przywiózł z Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych Patryk Biskup. Reprezentant KSN „Start” Kalisz i zarazem polski kadrowicz spisał się wyśmienicie zarówno w wyścigach indywidualnych, jak i w sztafetach.

32. Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych miały w tym roku wyjątkową oprawę, bowiem włączone zostały do cyklu Pucharu Świata. W Berlinie pojawia się więc prawie cała światowa czołówka – reprezentacje aż 44 państw, a wśród nich mocne ekipy z USA, Brazylii, Australii i krajów europejskich. Biało-czerwoni stawili się
w stolicy Niemiec w 22-osobowym składzie, którego mocne ogniowo stanowił bez wątpienia Patryk Biskup, utytułowany zawodnika KSN „Start” Kalisz. Czterodniowe zmagania
w berlińskim Pałacu Sportu obfitowały w bardzo dobre rezultaty. Czasy uzyskane przez kaliszanina również są jednymi z lepszych w aktualnych rankingach światowych.

Już pierwszego dnia mistrzostw Patryk zdobył medale dla biało-czerwonych w biegu na 200m stylem grzbietowym. - Po zaciętym wyścigu uległ on tylko rekordziście świata, Holendrowi Thijsowi van den End i zajął drugie miejsce w grupie startowej S9. Uzyskany czas dał mu również brązowy medal wśród wszystkich zawodników na tym dystansie
w przeliczeniu na punkty IPC
– informuje trener Maciej Siemianowski.

Dzień drugi to doskonały występ Patryka na dystansie 50m stylem grzbietowym. Uzyskując czas 0:30.95 wywalczył on międzynarodowe mistrzostwo Niemiec w grupie S9, a tym samym wskoczył na pierwsze miejsce rankingu światowego w tej konkurencji. Na zakończenie porannego bloku zawodów rozegrana została także sztafeta 4x100m stylem dowolnym. Polski zespół w składzie: Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus i Igor Hrechorowicz wywalczył srebrny medal. - W sobotę Patryk był też bardzo mocnym ogniwem sztafety 4x100m stylem zmiennym, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Polacy popłynęli w składzie Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz uzyskując wynik 4:49.48 – dodaje Maciej Siemianowski.

Doskonałą formą reprezentant kaliskiego „Startu” popisał się także w ostatnim dniu zawodów, zdobywając mistrzostwo Niemiec na 200m stylem zmiennym w grupie S9 oraz srebro w zmaganiach grupowych grzbiecistów na dystansie 100m. Wyjazd reprezentacji do Berlina zorganizowany został przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie.

Patryk Biskup ma za sobą bardzo intensywny tydzień, ale czasu na odpoczynek niewiele, bo już w najbliższy piątek, wspólnie z kilkoma innymi reprezentantami kaliskiego „Startu” uda się do Łodzi na Letnie Mistrzostwa Polski.

Tekst: Karina Zachara, fot. Maciej Siemianowski

Wyniki uzyskane przez Patryka Biskupa w 32. Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych

200 m stylem grzbietowym 2:25.49 II miejsce gr S9, III miejsce w kat. OPEN

  1. m stylem grzbietowym 0:31.12 (eliminacje)

50 m stylem grzbietowym 0:30.95 (finał) I miejsce gr S9, IX miejsce w kat. OPEN

50 m stylem dowolnym 0:29.60

100 m stylem grzbietowym 1:06.49 II miejsce gr S9

200 m stylem zmiennym 2:32.84 I miejsce gr S9

  1. 4x100m stylem dowolnym 4:20,84 II miejsce ( Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus, Igor Hrechorowicz).

sztafeta 4x100m stylem zmiennym 4:49.48 II miejsce (Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz).

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe