×

Ostrów: Policjanci z Ostrowa najlepsi

  • 13.06.2018, 11:37
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci z Ostrowa najlepsi
Po uroczystym otwarciu przez władze samorządowe nowego boiska przy ul. Tęczowej w Ostrzeszowie na murawę wbiegli uczestnicy V Turnieju Piłki Nożnej Komend Powiatowych Policji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Tegorocznym zwycięzcą okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tuż po oficjalnym otwarciu przez władze samorządowe, Prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej oraz z udziałem zaproszonych gości nowego boiska sportowego przy ul. Tęczowej w Ostrzeszowie, rozpoczął się V Turniej Piłki Nożnej Komend Powiatowych Policji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Na zaproszenie gospodarzy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu odpowiedziało pięć drużyn, tj. Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp., Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy (województwo dolnośląskie). Na murawę, oprócz zawodników sąsiednich komend, wbiegli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Otwarcia tegorocznego turnieju dokonał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie podinsp. Waldemar Sip wraz z Burmistrzem  Miasta i Gminy Ostrzeszów p. Mariuszem Witkiem, którzy życzyli zawodnikom sportowej rywalizacji oraz gry fair play. W inauguracji imprezy udział wzięli również Starosta Powiatu Ostrzeszowskiego Lech Janicki, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Paweł Uścinowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Edward Skrzypek oraz przedstawiciele instytucji i firm wspierających przedsięwzięcia ostrzeszowskiej komendy policji.
Turniej w Piłkę Nożną, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez tutejszą jednostkę Policji, zapoczątkował 5 lat temu ówczesny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie, w chwili obecnej w stanie spoczynku, nadkom. Jerzy Kupaj, którego nie zabrakło na sobotnim turnieju.  
Po przeprowadzonym losowaniu drużyny przystąpiły do rozgrywek, które odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach. Czas jednego meczu trwał dwa razy po 10 minut. Spotkanie, jak co roku przyniosło wiele emocji zarówno wśród zawodników jak i dopingujących ich osób. 

Tegoroczna klasyfikacja przedstawiała się następująco : 1 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, 2 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, 3 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, 4 miejsce – Komenda Miejska Policji w Kaliszu, 5 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, 6 miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.
Należy również zaznaczyć, że dodatkowymi statuetkami uhonorowano dwóch zawodników, którzy podczas meczu wykazali się znaczącą aktywnością w grze. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Krystian Ciesielski reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Kępnie, natomiast tytuł najlepszego bramkarza powędrował do nadkom. Dariusza Jakuszkowiaka p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe