×

Powiat Ostrowski: Odnawiamy zabytki

  • 12.06.2018, 09:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Odnawiamy zabytki
Już po raz drugi radni Rady Gminy i Miasta Raszków przeznaczyli środki na odrestaurowanie zabytków znajdujących się na terenie gminy.

 W ubiegłym roku wsparcie finansowe z budżetu gminy otrzymały następujące parafie: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie, parafia pw. św. Mikołaja i Matki Boskiej Szkaplerznej w Korytach oraz parafia Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej.
Środki przekazane przez gminę w ramach dotacji zostały przeznaczone na przeprowadzenie remontu zabytkowych organów piszczałkowych w kościele w Raszkowie. Wysokość dotacji opiewa na kwotę 130 tysięcy złotych. Oprócz tego 70 tysięcy złotych przeznaczono z budżetu na prace restauratorskie i konserwatorskie ołtarza głównego oraz rzeźby krucyfiksu procesyjnego w kościele w Korytach. Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach dotacji było odrestaurowanie zabytkowej chrzcielnicy i feretronu w Kościele w Skrzebowej. Koszt przekazanej dotacji z budżetu gminy wyniósł 30 tysięcy złotych.
Zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze  gminy ustalone zostały uchwałą Rady Gminy i Miasta Raszków w roku 2016.
Warto tu jeszcze nadmienić, że w ubiegłym roku z budżetu powiatu parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie otrzymała 6.000 zł na prace konserwatorskie obrazu św. Walentego z ołtarza bocznego w kościele.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe