Powiat Ostrowski: Fest relacje damsko-męskie

  • 14.03.2017, 10:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Fest relacje damsko-męskie
Aktywne mieszkanki gminy Przygodzice i tamtejsi samorządowcy świętowali wspólnie Dzień Kobiet. Z tej okazji w sali wiejskiej w Topoli Wielkiej wystąpił śląski kabaret Grzegorza Stasiaka i grupa "Fest".
- Od zawsze jest tak, że pani domu, babcia, żona czy dziewczyna miały wiele do powiedzenia - podkreślił w Topoli wójt Krzysztof Rasiak. - Jesteśmy samorządem z parytetem, gminą, którą współrządzą kobiety - one też w zdecydowanej większości spełniają się tu na eksponowanych stanowiskach. - Każda z nas lubi czuć, że jest doceniona - przyznaje przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak. - Stąd to spotkanie w gronie lokalnych liderek, którym chcemy podziękować za ich inicjatywy i zaangażowanie. Dziękujemy sołtyskom, paniom radnym, członkiniom kół gospodyń i wszystkim, które znajdują czas na tzw. inicjatywę. Bo kobiety potrafią łączyć różne obowiązki i wykonywać je z uśmiechem. W obecnym składzie Rady Gminy Przygodzice, swoje reprezentantki posiadają: Wysocko Małe (Janina Wojtasiak i Maria Balcerek), Przygodzice (Kornelia Tysiak i Dorota Szmaj), Dębnica (Lucyna Gorzyczka). "Kobiece rządy" sołtysów panują w Ludwikowie (Iwona Król) i Przygodziczkach (Ewelina Czekalska). W radach sołeckich zdecydowaną większość stanowią właśnie panie. Co trzeci sołtys w kraju to kobieta. Na wsi odsetek kobiet ze średnim lub wyższym wykształceniem jest o 10 proc. większy niż u mężczyzn. Spada tam również liczba kobiet bezrobotnych, a coraz więcej pań działa aktywnie w lokalnych organizacjach. Podobnie, jak przed rokiem imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Poprowadził ją dyrektor GOK - Robert Kaczmarek. Okazją do takiej, wzajemnej integracji były także obchodzone: 10 marca Dzień Mężczyzny i 11 marca Dzień Sołtysa. TW Fot.Tomasz Wojtasik
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe