Ostrów: Marsz Życia w najbliższą niedzielę

  • 11.06.2018, 12:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów:  Marsz Życia w najbliższą niedzielę
Już w najbliższą niedzielę, 17 czerwca, po raz czwarty ulicami Ostrowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

17 czerwca ulice Ostrowa wypełni kolorowy korowód roześmianych rodzin z dziećmi. Marsz rozpoczyna się mszą św. w Konkatedrze o godzinie 15:30, by następnie wyruszyć i przejść przez centrum miasta, aż do Parku Miejskiego, w którym na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek oraz chwila relaksu w czasie koncertu młodych wokalistek.
Ostrowski  Marsz jest jednym z ponad 140 które są organizowane na terenie całego kraju. Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ  Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z  posiadania rodziny. Tegoroczne Marsze przejdą ulicami miast pod hasłem „Polska rodziną silna”. 
- Chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę - mówi Magda Kwiatkiewicz, organizator Marszu dla Życia i Rodziny w Ostrowie. - Pragniemy dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego co stanowi o naszej tożsamości. Chcemy jednocześnie wyrazić wobec władz publicznych oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary i szacunku do życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz jak najlepszego wychowania młodego pokolenia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe