Powiat Ostrowski: Koncerty Papieskie w Pogrzybowie

  • 07.06.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Koncerty Papieskie w Pogrzybowie
W kościele parafialnym p.w. Świętej Katarzyny w Pogrzybowie cyklicznie odbywają uroczyste koncerty z okazji urodzin Jana Pawła II. Od dwóch lat w parafii znajdują się także relikwie św. Jana Pawła II.

Ostatni V Koncert Papieski z okazji 98 urodzin naszego wielkiego rodaka odbył się w niedzielę 27 maja 2018r., po Mszy Świętej. Swoim śpiewem i grą na skrzypcach koncert uświetniła Monika Walczak oraz organista Marcel Stasierski.

Parafianie i zgromadzeni goście: Burmistrz Jacek Bartczak, Zastępca Burmistrza Piotr Rokicki, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba oraz radne powiatowe : Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak, mieli okazję wysłuchać m.in.: Ave Maria - M. Lorenc, Allelujah - L. Cohen, Preludium i fuga a-moll -J.S. Bach, Gabrielsoboe - E. Morricone, La Califfa - E. Morricone, Preludium - J. Podbielski czy Moje miasto Wadowice .

Koncert zakończyła ulubiona pieśń Ojca Świętego - Barka, którą wspólnie z artystami zaśpiewali wszyscy ludzie zgromadzeni w kościele.

Koncert zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Kościoła Parafialnego w Pogrzybowie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe