Ostrów: Czy radny kupił miejską działkę bez przetargu?

  • 06.06.2018, 08:35 (aktualizacja 08.06.2018, 09:26)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czy radny kupił miejską działkę bez przetargu?
Czy radny Alojzy Motylewski, gdy był przewodniczący Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami kupił miejską działkę bez przetargu? Takie wątpliwości pojawiły się na ostatniej Sesji Rady Miejskiej.

Sprawa ta zaniepokoiła mieszkańców osiedla Parcele Zacharzewskie. Radny Alojzy Motylewski jest właśnie przewodniczącym tego osiedla. Interpelację o wyjaśnienie całej sytuacji, na prośbę jednego z mieszkańców ul. Sowińskiego, zgłosił radny Marek Śliwiński. Jak zaznaczył, to niezbędny krok dla przejrzystości procedur i troski o standardy, także etyczne, działalności osób publicznych, takich jak radni.

Radny Marek Śliwiński by raz na zawsze wyjaśnić sprawę składając interpelację zadał sześć pytań. Pytania dotyczyły m.in. tego, czy w chwili zakupu działki od miasta radny był przewodniczącym Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami i czy komisja której sam przewodniczył opiniowała sprzedaż działki bez przetargu?

- W tej kadencji wiele dyskutuje się o standardach i zakresie działalności radnych, o standardach łączenia funkcji radnego z inną działalnością zawodową czy społeczną - mówił podczas sesji radny Marek Śliwiński. - Uważam, że warto sprawdzić całą tą sytuację - ,,na dokumentach'' - jak często mówi właśnie radny Alojzy Motylewski, nie tylko pod kątem prawnym, ale i etycznym. Radny powinien być całkowicie przejrzysty, szczególnie ten, który tak chętnie poucza innych.

Warto dodać, że podobna sytuacja bezprzetargowego zakupu przez radnego działki od miasta, o czym pisały ogólnopolskie media, miała miejsce ostatnio w Gdańsku. Sprawa trafiła do prokuratury, a radny zrezygnował z mandatu radnego. W Ostrowie, póki co, odpowiedzi na interpelację ma udzielić magistrat po sprawdzeniu wszystkich dokumentów. Jeśli kontrowersje się potwierdzą, to radny Alojzy Motylewski jeszcze przed wyborami zostanie odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej?

 

Pytania postawione przez radnego Marka Śliwińskiego:

1. Czy rzeczywiście pan Alojzy Motylewski - radny miasta Ostrowa Wielkopolskiego zakupił w 2011 roku nieruchomość gruntową od miasta Ostrów Wielkopolski?

2. Ile wynosiła cena dokonanej transakcji za 1 metr kwadratowy?

3. Czy prawdą jest, że zakupu tego dokonał bez przetargu?

4. Czy w momencie zakupu nieruchomości od miasta pan radny Alojzy Motylewski był przewodniczącym Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami?

5. Czy komisja, której był przewodniczącym, opiniowała i wyrażała zgodę na sprzedaż tej miejskiej nieruchomości w trybie bezprzetargowym?

6. Czy wcześniej na tej nieruchomości pan Alojzy Motylewski prowadził działalność gospodarczą?

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe