Ostrów: Sportowe inicjatywy z grantów CRK

  • 05.06.2018, 11:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sportowe inicjatywy z grantów CRK
Piłkarski turniej dla dzieci ,,OKS CUP Gramy fair play!" oraz szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce to kolejne dwie inicjatywy sportowe dla dzieci i młodzieży zrealizowane w ostatnich dniach ze wsparciem grantowym grupy kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. W obu imprezach uczestniczyło łącznie ponad 500 ostrowskich dzieci.

- Cieszę się, że w tej kadencji ostrowski sektor komunalny zwraca się bezpośrednio ku ludziom i pokazuje swoje społeczne oblicze. Sportowy program grantowy CRK to kolejne potwierdzenie, że dzieci są najlepszą inwestycją. Przyjemnie oglądać sportowe emocje i radość młodych ostrowian – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa
Piłkarski turniej dla dzieci ,,OKS CUP Gramy fair play!" połączony z festynem rodzinnym odbył się w Dzień Dziecka  w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Krotoszyńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia był Ostrowski Klub Sportowy OKS. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 150 dzieci i 13 drużyn, w tym najmłodsi piłkarze z ostrowskich przedszkoli.
Z kolei  na kompleksie sportowym „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce. Rywalizowało w nich ponad 400 uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia był UKS OLIMPIJCZYK.
- Każda taka sportowa aktywność dzieci zamiast spędzania czasu przed komputerem czy smartfonem jest w dzisiejszym świecie wielką wartością.  Ruch i aktywność fizyczna najmłodszych to nauka dobrych nawyków i zdrowi mieszkańcy w przyszłości. Na tym polegają nowoczesne i długofalowe inwestycje społeczne – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.
Wśród 28 dofinansowanych przez grupę kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego inicjatyw sportowych są zajęcia, turnieje, warsztaty w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. mistrzostwa lekkoatletyczne, zawody pływackie, turniej sztuk walki, wyścigi rowerowe, rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną i ręczną.  Realizowane będą przez cały 2018 rok.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe