Ostrów: Mała Pętelka z sukcesami

  • 13.03.2017, 18:26
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Mała Pętelka z sukcesami
Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych po raz kolejny brali udział w rywalizacji w ramach konkursu o Małą Pętelkę. 9 marca 2017 roku odbyła się już XXIII edycja Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby. Ostrowska szkoła konkurowała ze szkołami z Jarocina, Ostrzeszowa, Poznania, Śremu i Warszawy.
Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice z technikum kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich z klasy 3tc: Joanna Pospiech, Adrianna Rękosiewicz, Agata Tomaszewska oraz uczennice zasadniczej szkoły zawodowej kształcące się w zawodzie fryzjer z klasy 3a Edyta Szukalska oraz z klasy 3c: Patrycja Puchalska, Marlena Koczewska, Natalia Rybczyńska, Marlena Kamińska, Klaudia Jarosik, Weronika Wojciechowska. Kolekcję użytkową w kategorii ubiór przedstawiły uczennice z klasy 1td Patrycja Wróbel i Julia Poprawa w zawodzie technik przemysłu mody. Kreacje składała się z trzech sukien wieczorowych inspirowanych żywiołami: ziemią, wodą oraz powietrzem. Komisja konkursowa oceniała fryzury i ubiór w dwóch tematach: „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam) Architektoniczne konstrukcje Po pierwszej prezentacji fryzur, która miała miejsce na wybiegu, do kolejnego etapu przeszły dwie stylizację. Były to: w pierwszym temacie fryzura Joanny Pospiech subtelna prowokacja oraz w kategorii drugiej fryzura Adrianny Rękosiewicz Sydney. Ostatecznie na Galę Finałową została zaproszona jedna osoba z naszej szkoły. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę pomysł, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody oraz sposób prezentacji przyznało: w temacie: „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam): I miejsce dla Joanny Pospiech Subtelna prowokacja Jest to kolejny sukces uczennic kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich; w ubiegłorocznej edycji konkursu „Mała Pętelka” uczennica Sylwia Krawczyk zdobyła I miejsce za fryzurę finezja smaku, Patrycja Krzyżaniak zdobyła wyróżnienie za fryzurę słodkie zwariowanie, a Paulina Mądra I miejsce za fryzurę barwny trel. Wszystkie dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że cechuje je pomysłowość i kreatywność, mają wyczucie proporcji i smaku. Pokazały, że są ambitne, mają potrzebę rozwoju, posiadają wiedzę i umiejętności a zawód, w którym się kształcą, traktują z pasją. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych fryzjerskich i odzieżowych: Katarzyny Stawickiej, Emilii Szkudlarz, Edyty Wawrzyniak, Joanny Sroki – Haniewicz. Przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej i odzieżowej kibicowali uczniowie kształcący się w ZSU zawodach: technik technologii odzieży i technik usług fryzjerskich oraz technik przemysłu mody. Dla wszystkich była to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe