Sport: Walczyli w brazylijskim jiu jitsu. Kolejne medale MMA Tornado Kalisz

  • 04.06.2018, 14:58
  • Ryszard Binczak
Sport: Walczyli w brazylijskim jiu jitsu. Kolejne medale MMA Tornado Kalisz
Udane starty w ogólnopolskim turnieju brazylijskiego jiu jitsu zaliczyli zawodnicy MMA Tornado Kalisz. Z rozegranych w Poznaniu zawodów podopieczni Marcina Małeckiego przywieźli aż 9 krążków.

W sobotnim turnieju - OPEN GI 2018 (Gi & No GI) - wystartowała dwunastoosobowa reprezentacja kaliskiego klubu. Aż siedem medali zdobyli zawodnicy rywalizujący w kategorii walki bez kimon. W grupie dziewczynek 7-9 lat do 39 kg pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lisok ze Szkoły Podstawowej nr 17, a drugie Daria Grodzińska ze Szkoły Podstawowej nr 7. Z kolei wśród chłopców (do 34 kg) trzeci był Szymon Ratajczak z kaliskiej „siedemnastki”.

W kategorii młodziczek (10-12 lat, waga do 40 kg) drugie miejsce zajęła Hania Małecka ze Szkoły Podstawowej nr 18. Również druga, tyle że w kategorii open, była Zosia Kołacińska ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek.

 

Reprezentanci MMA Tornado Kalisz z powodzeniem radzili sobie też w walkach na zasadach brazylijskiego jiu jitsu zawodników dorosłych. Trzecie miejsce w kategorii open juniorów młodszych zdobył Jakub Ubycha z Gimnazjum nr 9 - Gdyby nie dyskwalifikacja za zabronioną
w tych zawodach dźwignie na stopę, byłoby jeszcze lepiej
– informuje trener Marcin Małecki.

Drugie miejsce wśród juniorów (71,5 kg) zajął Dawid Królak, uczeń z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, który dotarł do finału wymuszając na przeciwniku poddanie się, a dokonał tego stosując niezwykle widowiskowe duszenie trójkątne nogami z wyskoku.

 

Bardzo dobrze zaprezentował się także 12- letni Jakub Haładyn ze Szkoły Podstawowej nr 8.
- W bardzo silnie obsadzonej kategorii 46 kg Kuba wygrał swoją walkę eliminacyjną,
a w pojedynku o strefę medalową zabrakło mu dosłownie kilku sekund, żeby pokonać kolejnego przeciwnika
– dodaje trener Małecki.

 

Swoje umiejętności podczas turnieju mieli okazję sprawdzić także inni zawodnicy MMA Tornado Kalisz, dla których były to pierwsze zawody w brazylijskim jiu jitsu. W kategorii chłopców 7-9 lat (29 kg) walczyli Piotr Kempa, Mateusz Dostal i Marco Wypych, z kolei w grupie młodzików 10-12 lat (46 kg) Misza Żelaziński. Wyniki poznańskich zawodów pozwolą wyłonić kadrę klubową
na Mistrzostwa Polski BJJ dzieci, które w ramach Amatorskiej Ligi MMA, odbędą się 16 czerwca w Łodzi.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. MMA Tornado Kalisz

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe