Powiat Ostrowski: Szkolna wizytówka

  • 04.06.2018, 13:10
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkolna wizytówka
Nowoczesne boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, tenisa, siatkówki i koszykówki powstało przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym.

Inwestorem jest samorząd gminy. Obiekt ma służyć nie tylko rozwojowi kultury fizycznej, ale też być miejscem, gdzie spotykają się dzieci i młodzież.
- Boisko posiada sztuczną murawę, stąd będzie ono wielofunkcyjne nie tylko w zakresie różnych dyscyplin, ale i kalendarza - mówi Krzysztof Rasiak, wójt Przygodzic. 
Z kolei dyrektor szkoły Irena Dymarczyk zapewnia o potrzebie jego budowy, bo stworzyło nowe możliwości dla placówki. Uważa też, że jest to wymóg współczesności.
Zdaniem Janiny Wojtasiak - przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice, pomimo, że budżetowe wydatki na oświatę stanowią blisko połowę gminnego budżetu.
- Radni jednogłośnie wspierają takie inicjatywy, szczególnie te realizowane przy udziale środków zewnętrznych - mówiJanina Wojtasiak.
Do szkoły w Wysocku Małym uczęszcza 242. uczniów i przedszkolaków, a w miejscowym klubie uczniowskim trenuje kilkudziesięciu młodych zawodników. Wartość całego zadania to ponad 850 tys. złotych.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe