Powiat Ostrowski: Debata społeczna w Sieroszewicach

  • 04.06.2018, 09:30 (aktualizacja 04.06.2018, 09:32)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Debata społeczna w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Głównym tematem poruszanym podczas debaty było bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych. Wiele gospodarstw to jednocześnie miejsce pracy i dom, w którym przebywają również małe dzieci. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać i stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa i nauczyć ich również najmłodszych członków rodziny. Policjanci zdają sobie sprawę, że organizacja pracy w rolnictwie to trudne wyzwanie, dlatego debata w szczególności została poświęcona tej tematyce.
Gospodarzem spotkania był komendant powiatowy policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski. Po przywitaniu gości, komendant ostrowskiej policji, w trakcie prezentacji multimedialnej scharakteryzował m.in. dane statystyczne dotyczące przestępczości, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikację „Moja Komenda”. Wśród prelegentów, wystąpił również Zdzisław Jaźwiec, który omówił tematykę bezpieczeństwa na wsi podczas prac polowych w szczególności dzieci i młodzieży. Profilaktyk ostrowskiej komendy policji – nadkom. Krzysztof Kula omówił stan bezpieczeństwa w Ostrowie Wielkopolskim, przedstawił problematykę oszustw na szkodę seniorów oraz kradzieży z włamaniem do domów. Głos zabrali też zaproszeni goście. Komendant policji wraz z wicewojewodą Marleną Maląg zachęcali zebranych do wspólnego debatowania i zadawania pytań. Ponadto wicewojewoda przedstawiła korzyści płynące z realizowania programów rządowych. W swoim wystąpieniu zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch podziękował organizatorom i zachęcał do kontynuowania takich debat z udziałem społeczności lokalnej.   
Ewa Kotowska-Rasiak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe