Powiat Ostrowski: Setne urodziny Bronisławy

  • 04.06.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Setne urodziny Bronisławy
Bronisława Zmyślona z Ołoboku świętuje w tym roku swoje setne urodziny. Z tej okazji z życzeniami do dostojnej jubilatki udała się delegacja z Urzędu Gminy w Sieroszewicach.

Bukiet kwiatów, prezent i list gratulacyjny pani Bronisława przyjęła z rąk wójta Czesława Berkowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice Pawła Siwaka i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marzeny Pilarskiej.

– Droga Jubilatko w imieniu mieszkańców Ołoboku i całej gminy Sieroszewice chcieliśmy złożyć życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Jest nam bardzo miło, że możemy tutaj gościć. Życzę dużo zdrowia, radości z dzieci, wnuków i prawnuków oraz przeżywania dalszych lat życia w spokoju i miłości – mówił wójt Czesław Berkowski.

 

Włodarz gminy Sieroszewice wręczył stulatce gratulacje od premiera RP Mateusza Morawieckiego. Życzenia dostojnej jubilatce złożyły także sołtys Ołoboku Teresa Lemiesz i przedstawicielka Rady Sołeckiej Izabela Gawron. Oczywiście, nie zabrakło tortu jubileuszowego i toastu lampką szampana, który wzniósł wójt Czesław Berkowski życząc jubilatce dużo zdrowia.

 

Bronisława Zmyślona urodziła się 31 maja 1918 roku w Sławinie. Miała dziewięcioro rodzeństwa. Mama zmarła jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W 1946 roku zawarła związek małżeński ze Stanisławem. Małżonkowie zamieszkali w Ołoboku. Pani Bronisława zajmowała się domem, ale także była krawcową. Od 1992 roku jest wdową. Pani Bronisława ma trzy córki Marię, Jolantę i Urszulę. Doczekała się jednej wnuczki i trzech wnuków oraz czterech prawnuków. Pani Bronisława jest w wyśmienitej kondycji. Nie stosuje diety i codziennie na kolację zjada jajko. Swoje życie i zdrowie zawdzięcza Panu Bogu. Jej receptą na długowieczność jest praca i modlitwa.

 

Ewa Kotowska-Rasiak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe