Powiat Ostrowski: Mapa przewodnikiem po gminie Przygodzice

  • 29.05.2018, 17:36
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Mapa przewodnikiem po gminie Przygodzice
W ZSP CKU Przygodzice odbyła się X jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego dla Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego, pt. „Mapa turystyczna przewodnikiem po gminie Przygodzice”.

Tegoroczny konkurs miał odmienny charakter niż wcześniejsze edycje. Z racji położenia szkoły poza Ostrowem Wielkopolskim, na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, postanowiono wykorzystać ten atut i tym razem przeprowadzić konkurs w terenie.

Współzawodnictwo miało charakter biegu na orientację podczas, którego każda z drużyn rozwiązywała zadania geograficzne z wykorzystaniem mapy powiatu ostrowskiego. Zadaniem każdej drużyny była nie tylko orientacja w terenie z wykorzystaniem busoli, lecz także rozwiązywanie zadań na 10 punktach kontrolnych. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania obliczeniowe, dotyczące m.in. nachylenia terenu, czasu urzędowego, współrzędnych geograficznych na podstawie wysokości górowania Słońca i różnicy czasu, pola powierzchni oraz zadania dotyczące rozpoznawania obiektów na podstawie opisu, wyszukiwania na mapie walorów powiatu ostrowskiego.

 

Zwycięzcą biegu została drużyna z III LO w Ostrowie Wielkopolskim. Dla uczestników konkursu przygotowano ognisko oraz nagrody i dyplomy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe