Piłka ręczna: Mastersi zawojowali Kalisz. Znamy medalistów!

 • 29.05.2018, 13:54
 • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: Mastersi zawojowali Kalisz. Znamy medalistów!
Przez dwa weekendowe dni Kalisz po raz kolejny stał się stolicą szczypiorniaka. A wszystko za sprawą Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. W niedzielę odbyły się mecze finałowe, a najlepszym ekipom wręczono puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Srebro w kategorii +45 wywalczył zespół KPR Szczypiorno Kalisz.

Rywalizacja trwała od soboty, kiedy to rozegrane zostały mecze eliminacyjne. W czterech obiektach sportowych: hali Arena, w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Karpackiej, Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz szkolnej hali sportowej w Gołuchowie w turniejowe szranki stanęły 42 zespoły z całej Polski - od Przemyśla i Tarnowa, po Szczecin. W sumie blisko 650 zawodników. Frekwencja przerosła więc oczekiwania organizatorów, podkreślając rangę wydarzenia pięknie wpisującego się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce
i podkreślając znaczenie Kalisza, uznawanego za kolebkę polskiego szczypiorniaka.

 • Nie ukrywam, że było to dla nas duże wyzwanie, głównie pod względem logistycznym. Myślę jednak, że udało nam się w niemal stu procentach zrealizować to, co sobie założyliśmy przed turniejem. Jako organizatorzy jesteśmy więc zadowoleni, ale najważniejsze jest to, żeby zawodnicy, którzy przyjechali do nas z całej Polski dobrze nas wspominali. Mam nadzieję,
  że oceny będą pozytywne
  – podsumował Jarosław, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, współorganizator turnieju, a zarazem zawodnik uczestniczącej w zmaganiach drużyny oldboyów.

 

W ciągu dwóch dni rozegranych zostało 80 meczów. Kulminacja nastąpiła w niedzielę,
w Arenie, kiedy to najlepsze ekipy w poszczególnych kategoriach wiekowych zmierzyły się w pojedynkach o miejsce trzecie i tytuły mistrzowskie. Występujący w kategorii +45 mastersi KPR Szczypiorno Kalisz zgarnęli srebro, ulegając w finale SPR-owi Pabiks Pabianice 5:11. Mistrzowski tytuł był na wyciągnięcie ręki, niestety w decydującym starciu w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Gowina, byłego reprezentanta Polski, który napędzał ofensywę KPR-u. Do zespołu trafiły jednak dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Zbigniew Stachowiak, a najlepszego strzelca – Rafał Walczak, także byli kadrowicze.

 • Gdybym miał wybierać, w miejsce nagrody dla najlepszego strzelca , wolałbym złoto dla drużyny, niestety kontuzja jednego z zawodników trochę nam pokrzyżowała plany. Myślę jednak, że drugie miejsce to też duży sukces i promocja kaliskiej piłki ręczne – podkreśla Rafał Walczak dodając - Kalisz stał się ostatnio mocnym punktem na mapie polskiego szczypiorniaka. Sukcesy w PGNiG Superlidze, organizacja meczów pucharowych, za chwilę mecz Polska – Hiszpania i obecne – perfekcyjnie przygotowane mistrzostwa mastersów, mogą stanowić przykład dla innych miast i organizacji, jak zrobić fajną i skuteczną imprezę.
 1. trzecie w tej kategorii zajęła drużyna Śląska Opole.

W kategorii mężczyzn + 35 triumfowali szczypiorniści Halemby Oldboy Team, a w grupie +50 ekipa Masters Warszawa. Wśród pań, rywalizujących w kategorii +33 mistrzowski tytuł zgarnęły zawodniczki Victorii Team.

 

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wręczono też wyróżnienia dla najlepszych zawodników.

Organizatorami mistrzostw były: KPR Szczypiorno Kalisz, Stowarzyszenie Szczypiorniak. Patronat nad imprezą objął prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

 

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

 

VII Mistrzostwa Polski Masters 2018, Kalisz 26-27 maja 2018 r.

 

Medaliści i najlepsi zawodnicy:

 

kat +33 kobiet

 

 1. Victoria Team
 2. Zgoda Ruda Śląska
 3. Skra Warszawa

 

najlepsza zawodniczka – Jelena Bader (Victoria Team)

najlepsza bramkarka – Katarzyna Łakomska (Zgoda Ruda Śląska)

król strzelców – Monika Jarnuczak (Pogoń Szczecin)

 

kat. +35 mężczyzn

 

 1. Halemba Oldboy Team
 2. Warszawianka Masters
 3. ChKS Łódź Oldboys Team

 

najlepszy zawodnik – Andrzej Korus (Warszawianka Masters)

najlepszy bramkarz – Paweł Smagór (Halemba Oldboy Team)

król strzelców – Arkadiusz Miszka (Pogoń Zabrze)

 

kat. +45 mężczyzn

 

 1. SPR Pabiks Pabianice
 2. KPR Szczypiorno Kalisz
 3. Śląsk Opole

 

najlepszy zawodnik – Piotr Miller (SPR Pabiks Pabianice)

najlepszy bramkarz – Zbigniew Stachowiak (KPR Szczypiorno Kalisz)

król strzelców – Rafał Walczak (KPR Szczypiorno Kalisz)

 

kat. + 55 mężczyzn

 

 1. Masters Warszawa
 2. Oldboys Górnik Złotoryja
 3. Lwy Jasia Łaziska Górne
 1. KPR Szczypiorno Kalisz

 

najlepszy zawodnik – Janusz Surmacz (Masters Warszawa)

najlepszy bramkarz – Arkadiusz Jadach (Oldboys Górnik Złotoryja)

król strzelców – Janusz Surmacz (Masters Warszawa)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe