Ostrów: Basen miejski otwarty od 2 czerwca

  • 28.05.2018, 12:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Basen miejski otwarty od 2 czerwca
W najbliższą sobotę, 2 czerwca, rusza drugi sezon zmodernizowanego Basenu Miejskiego „Olimpijska”. – Poprzedni był znakomity. Na ostrowskim basenie odnotowaliśmy blisko 39 tysięcy odwiedzin. Pogoda jest piękna, zatem zapraszam mieszkańców na nasz piękny i nowoczesny obiekt – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przez pierwsze tygodnie Basen Miejski „Olimpijska” będzie czynny każdego dnia od godziny 12.00 do 19.00.
- Od pierwszego dnia szkolnych wakacji czas ten zostanie wydłużony. Od niedzieli do czwartku będzie można z basenu korzystać od 10.00 do 20.00, od niedzieli do czwartku, oraz od 10.00 do 22.00 w piątki i soboty – informuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.
Basenowe niecki zostały napełnione wodą, następnie pobrane i przebadane zostały próbki wody na obiekcie.
- Niecki zostały dokładnie wyczyszczone po zimie. Technologia ich użytkowania wymaga pozostawienie w nich wody podczas zimy. Ma ona zapewnić ochronę przed napierającą na niecki zamarzniętą ziemią. Oczywiście, w okresie zimowym woda w basenie nie była podgrzewana – wyjaśnia prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.  
Ostrowska spółka zapewni także bezpieczeństwo dla osób, które będą z basenu korzystać – podpisane zostały umowy z ratownikami.
Od 2 czerwca do dyspozycji ostrowian będą tarasy ziemne, a także trawiasta plaża o powierzchni ponad 3 000 m2. Wzorem ubiegłego roku dostępne będą także leżaki. Obiekt posiada bardzo dużą ilość urządzeń rekreacyjnych, m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci.
Od nowego sezonu za pobyt na basenie będzie można zapłacić kartą płatniczą.

 Basen Miejski „Olimpijska”
Od 2 czerwca do 22 czerwca: cały tydzień od godz. 12.00 do 19.00.
Od 23 czerwca do końca sezonu:
niedziela – czwartek 10.00 – 20.00,
piątek i sobota 10.00 – 22.00.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe