Powiat Ostrowski: Wymiana polsko - niemiecka

  • 25.05.2018, 09:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wymiana polsko - niemiecka
Na terenie gminy Odolanów po raz kolejny odbyła się polsko-niemiecka wymiana uczniów. Organizatorką była Donata Ratajek ze Szkoły Podstawowej w Świecy.

W wymianie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świecy, Odolanowie, Raczycach, Wierzbnie, Sulmierzycach i Ostrowie Wielkopolskim, którzy gościli uczniów z Klettgau-Gymnasium-Tiengen z Niemiec.
Projekt wymiany międzyszkolnej współfinansowany był przez organizację POLSKO NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY, której celem jest integracja młodych Polaków i Niemców. Udział w projekcie wymiany jest wspaniałym sposobem do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, wzbogacaniu umiejętności językowych, poznawaniu innej kultury i obyczajów.
Spotkanie uczniów rozpoczęto wyjazdem do Krakowa i Zakopanego. Atrakcji było dużo. Młodzież podziwiała widoki z Gubałówki, zwiedzili zabytki Krakowa, zachwycali się kopalnią soli w Wieliczce. Młodzież integrowała się poprzez wiele gier i zabaw, które pomagały w przełamywaniu barier językowych. Kolejne dni uczniowie z grupy niemieckiej spędzili w domach swoich polskich partnerów. W programie znalazły się również zajęcia z języka angielskiego i plastyki w Szkole Podstawowej w Świecy, następnie w Szkole Podstawowej w Odolanowie lekcja tańca hip hop.
Młodzież biorąca udział w wymianie wyjechała do KOM-u w Miliczu, gdzie projektowała własne bombki i odwiedziła tamtejsze muzeum. Kolejnego dnia  wigwamie w Świecy wszyscy uczestnicy wymiany razem ze swoimi rodzinami, opiekunowie i dyrektorzy spotkali się, aby uroczyście pożegnać grupę niemiecką i podziękować za wspólnie spędzony czas
Uczniowie z niecierpliwością wyczekują teraz drugiego etapu wymiany, jakim będzie wrześniowy wyjazd do Niemiec.
Patrycja Michalska, Karolina Wilk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe