Ostrów: Rzemieślnicza po odbiorach

  • 23.05.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rzemieślnicza po odbiorach
Ulica Rzemieślnicza została po odbiorach technicznych oddana do użytku. Wybudowano w tym miejscu kanalizację deszczową, a następnie nową nawierzchnię z kostki brukowej. Ulica ta mieści się pomiędzy ulicami Zębcowską oraz Tokarską i jest częścią osiedla „Zębców”.

Do przetargu Miejskiego Zarządu Dróg dotyczącego budowy kanalizacji deszczowej wpłynęła tylko jedna oferta - ostrowskiej firmy Melikan i to ona została wykonawcą pierwszego etapu inwestycji.
- Najpierw, na długości 139 metrów, powstała tu kanalizacja z rur PVC o średnicy 315 milimetrów. Koszt tych prac to ponad 88 tys. zł – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.
Wykonawca rozpoczął od rozbiórki krawężników i niewielkich elementów nawierzchni, których było w tym miejscu kilka rodzajów - płyty chodnikowe, kostka betonowa, jak i nawierzchnia betonowa. Kolejnym etapem prac była budowa nowej nawierzchni.
- Po wykonaniu kanalizacji deszczowej, w ramach kolejnego przetargu, wybudowana została w tym miejscu nawierzchnia z kostki betonowej o grubości 8 cm. Zmodernizowana ulica to blisko 190 metrów nowej, bezpiecznej jezdni – informuje dyrektor MZD. 
Do przetargu zgłosiły się trzy podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Brukarstwo Nawierzchnie i Kanalizacje Zenon Pawlicki z Witaszyc. Koszt budowy to niemal 200 tys. zł. W ramach inwestycji stare krawężniki zastąpione zostały nowymi, wykonano także studzienki ściekowe oraz ścieki uliczne z czterech rzędów kostki betonowej.
Rzemieślnicza to ulica z zabudową jednorodzinną w osiedlu „Zębców”. Ulica posiadała nierówną nawierzchnie gruntową. Nowa nawierzchnia ulicy, która powstała w ramach inwestycji ma 6 metrów szerokości. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niemand a
niemand a 23.05.2018, 19:08
Jestesm jako mieszkaniec ul Rzemieslniczej bardzo zadowolony z wykonanej nawierzchni, Jes to ul.o duzym ruchu ze wzgu na istniejaca szkole jezykow.Nalezalo by dla bezpieczenstwa wykonac "garby"w celu ograniczenia predkosci dla zachowania bezpieczenstwa.

Pozostałe