Powiat Ostrowski: ,,Święto Konwalii'' w Psarach [WIDEO]

  • 21.05.2018, 13:33 (aktualizacja 22.05.2018, 11:09)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Święto Konwalii'' w Psarach [WIDEO]
Już po raz czternasty w Domu Pomocy Społecznej w Psarach odbył się festyn integracyjny.

Majówkę zorganizowano 18 maja wraz ze Stowarzyszeniem im. Lady Ryder. W imprezie uczestniczyło 18 jednostek m. in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Nowych Skalmierzyc, Liskowa, Kotlina, Kobylej Góry, Koła. Głównym celem festynu była integracja podopiecznych z różnych Domów Pomocy Społecznej z mieszkańcami Psar i okolic, którzy licznie przybyli i wspólnie dobrze się bawili. 

,,Święto Konwalii’’ rozpoczęło się od koncertu akordeonowego. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu gości krótkie przemówienia wygłosili: dyrektor DPS w Psarach Milena Przybylska i obdarowany bukietem konwalii starosta Paweł Rajski. Następnie rozpoczęły się liczne konkursy np. układanie kompozycji kwiatowych. Organizatorzy festynu zadbali również o bardzo smaczny poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych osób. Gwiazdą wieczoru był znany w Polsce i na świecie zespół Bayer Full, który rozbawił całą publiczność. Po jego występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród oraz zabawa przy zespole ,,Away’’. 

Warto podkreślić, iż podczas majówki powstało bardzo dużo ciekawych prac plastycznych związanych tematycznie z konwaliami. Kwiaty te malowano również flamastrami na dłoniach i twarzach bawiących się ludzi. ,,Święto Konwalii’’ to wielki sukces organizacyjny, na który złożyła się praca bardzo wielu ludzi.

Maciej Szwed

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
L
L 24.05.2018, 21:24
Dzień Dobry. W imieniu organizatorów informuję że XIV ŚWIĘTA KONWALII 18 maja z powodu burzy z obfitymi opadami deszczu nie udało się zrealizować wg planu. Dokończenie 30 maja. Stowarzyszenie im.Lady Ryder Psary

Pozostałe