Ostrów: Wnioski na mieszkania do 4 czerwca

  • 19.05.2018, 09:00 (aktualizacja 19.05.2018, 16:46)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wnioski na mieszkania do 4 czerwca
Powstają kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu ,,Dla systematycznych”. Inwestorem dwóch bloków przy ulicy Klasztornej 16 i 18 jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Wnioski o udział w programie składać można w sekretariacie spółki do 4 czerwca br.

Program umożliwia młodym osobom - do 40 roku życia - nabycie mieszkania własnościowego w systemie ratalnym. Program jest adresowany zarówno do małżeństw posiadających dzieci jak i tych, które ich nie posiadają, osób samotnie wychowujących dzieci jak i osób samotnych. Co najmniej jedna z osób zgłoszonych do zamieszkania musi być zameldowania w Ostrowie Wielkopolskim przez minimum 5 lat. Ważne  jest także kryterium dochodowe.

W każdym z dwóch budowanych właśnie bloków znajdzie się po jednym mieszkaniu o powierzchni około 42 m2, które przeznaczone i przystosowane będą dla osoby niepełnosprawnej. Pozostałe mieszkania to: dwa lokale jednopokojowe około 36 m2, trzy lokale trzypokojowe do 60 m2 i dziesięć lokali dwupokojowych około 48 m2. Budynki są podpiwniczone, z indywidualną piwnicą oraz wspólną suszarnią i rowerownią. Każde mieszkanie posiada balkon. Poza tym mieszkania będą wyposażone w elektryczną, czteropalnikową  kuchenkę indukcyjną oraz instalacje: elektryczną, wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania i multimedialną. Doposażenie w okładziny zewnętrzne posadzek, urządzenia i armaturę sanitarną oraz płytki ścienne i odłogowe pozostanie w gestii lokatorów według ich upodobań.

Regulamin ze szczegółowymi informacjami oraz wniosek zamieszczone są na stronie internetowej MZGM. Wręczenie kluczy szczęśliwcom  przewidziano na wrzesień 2018 roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe