Powiat Ostrowski: Zajęcia szachowe przedszkolaków

  • 18.05.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zajęcia szachowe przedszkolaków
11 maja br., po raz pierwszy Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie zagościł z szachami w raszkowskim przedszkolu Smerfy.

Na umówione wcześniej zajęcia szachowe z przedszkolakami przybyli także: Zenon Horyza, były zawodnik i instruktor gry w szachy oraz Radek Pabiszczak z sześcioletnim synem Jakubem. Jakub Pabiszczak z Raszkowa jest wychowankiem klubu MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Pomimo bardzo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów szachowych, o których można przeczytać na stronie internetowej naszego ośrodka kultury - http://mgok.net/files/files/Jakub%20%20pdf.pdf  ).

Podczas pierwszych zajęć przedszkolacy z czterech grup mogli zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat tej wspaniałej królewskiej gry. Każdy chętny maluch miał okazję zmierzyć się z prostymi zadaniami na szachownicy. Wszyscy byli mile zaskoczeni zainteresowaniem i aktywnością ze strony dzieci.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe