Karate: Claudio Ceruti w Ostrowie [WIDEO]

  • 14.05.2018, 12:54 (aktualizacja 15.05.2018, 10:21)
  • Ryszard Binczak
Karate: Claudio Ceruti w Ostrowie [WIDEO]
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie, 11 i 12 maja, odbyło się XV Międzynarodowe Seminarium Karate pod patronatem Shotokan Goshindo Institute Poland.

Seminarium prowadził włoski mistrz Claudio Ceruti posiadający 6 dan. Przyjazd tej wielkiej sławy karate to wielkie wyróżnienie dla naszego miasta i Ostrowskiego Klubu Karate Shotokan, który założony i prowadzony jest przez Tadeusza Kurzawskiego posiadacza stopnia 4 dan.
   
Ostrowski klub jest członkiem Shotokan Goshindo Institute - Poland, związku sportowego o zasięgu ogólnopolskim, który na arenie międzynarodowej współpracuje z Shotokan Cultural Institute organizacją założoną w 1994 roku przez wybitnych mistrzów karate shotokan i karate tradycyjnego z posiadaczem stopnia 10 dan Hiroshi Shirai na czele.
Należy jaskrawo podkreślić, że w ostrowskim klubie ćwiczy dużo osób z czarnymi pasami. Najwyższe kwalifikacje - stopień 4 dan - posiadają trenerzy: Tadeusz Kurzawski i Artur Mańkowski. Stopień 2 dan mają: Rafał Sperling, Grzegorz Kubiak oraz Jacek Przysada. Natomiast 1 dan zdobyli: Rafał Jarczak, Andrzej Stachurski, Mariusz Stawik, Weronika Frąszczak, Piotr Frąszczak, Rafał Kubiak, Mikołaj Janiszewski, Filip Janiszewski i Grzegorz Woźny. Jest także bardzo dużo bo aż kilkadziesiąt brązowych pasów.

Podczas seminarium na dzień 11 maja przewidziano wszystkie kwestie organizacyjne oraz wieczorny staż grupy zaawansowanej trwający ponad półtorej godziny. Na sobotę 12 maja zaplanowano następujące treningi: od godziny 9 do godziny 11 ćwiczyła grupa najbardziej zaawansowana (pasy niebieskie, brązowe i czarne), w godzinach 11 - 12 trenowały dzieci i młodzież z pasami białymi, żółtymi, pomarańczowymi i zielonymi, a od godziny 12 do godziny 14 zajęcia miała ponownie grupa najbardziej zaawansowana.

Claudio Ceruti pochwalił klub karate z Ostrowa Wielkopolskiego, który według niego systematycznie podnosi poziom wyszkolenia zrzeszonych w nim członków, opowiadał jak ścisły przyjacielski kontakt ma z wielkim mistrzem - Hiroshi Shirai, bardzo podobało mu się nasze miasto i staropolska gościnność.   
    
Seminarium to wielki sukces organizacyjny. Owiane było swoistą dozą tajemniczości i odbyło się przy drzwiach zamkniętych. Wielkim wyróżnieniem dla przedstawicieli redakcji ,,Naszego Rynku'' było pozwolenie na krótkie wejście z kamerą na salę ćwiczeń i przeprowadzenie wywiadu z Claudio Ceruti oraz krótkiej relacji z treningu, którą można obejrzeć na www.naszrynek.pl

Maciej Szwed

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe