Kolarstwo: Czeskie podium kolarzy

  • 11.05.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Czeskie podium kolarzy
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KTK Kalisz w torowym Grand Prix Czech. Na podium stawali Mateusz Jakubasz i Dawid Bielak.

Rozegrane w czeskim Prościejowie zawody z udziałem reprezentantów piętnastu państw zaliczane były do UCI Europe Tour, cyklu drugiej klasy Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Obok zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, do zmagań przystąpili także reprezentanci polskich kadr średniodystansowych i sprinterskich.

W pierwszego dniu rywalizacji bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Jakubasz z KTK Kalisz, który w omnium juniorów sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Jego klubowi koledzy zajęli nieco dalsze lokaty. Jakub Bielak był ósmy, Mieszko Jaśkiewicz dwunasty,
a Adam Długaś szesnasty. Zwyciężył Słowak Stefan Michaliczka z Akademii Petera Sagana. Dwukrotnie trzynaste miejsce zajmował Julia Kowalska - w wyścigu punktowym i scratchu elity kobiet oraz juniorek. Ponadto osiemnasta w ściganiu "na kreskę" była Wiktoria Polak. Rywalizację w medisonie obie zawodniczki KTK ukończyły na szóstej pozycji.

Sukcesy przyniósł też kolejny dzień. Bezkonkurencyjny w wyścigu punktowym juniorów okazał się Mateusz Jakubasz, wyprzedzając Austriaka Lukasa Viehberga, Na trzynastym miejscu sklasyfikowany został Mieszko Jaśkiewicz. Torowcy KTK Kalisz ambitnie walczyli również
w scratchu. Drugi był Jakub Bielak, siódmy Mateusz Jakubasz, dziewiąty Adam Długaś,
a trzynasty Mieszko Jaśkiewicz. Ponadto Jakubasz i Bielak sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu w madisonie, a siedemnaste miejsce w omnium zajęła Julia Kowalska.

Tekst: Karina Zachara, fot. KTK Kalisz

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe