Powiat Kaliski: Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Moskurni na Mazury

  • 10.05.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Moskurni na Mazury
W poniedziałek 16 kwietnia wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę po Mazurach, by zwiedzić Giżycko, zamek krzyżacki w Kętrzynie, Grunwald czy bunkry... ale to nie wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy.

Po dojechaniu na miejsce czekało na nas ognisko w gronie bliskich nam kolegów, koleżanek i nauczycieli, potem rozeszliśmy się do naszych pokoi. Nocowaliśmy w bardzo ładnym ośrodku wypoczynkowym "Resort" w Wilkasach. Pomimo nocnych wygłupów, na drugi dzień mieliśmy jeszcze więcej siły do dalszego zwiedzania.

Wtorek rozpoczęliśmy od zwiedzania przepięknego Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce oraz wysłuchania koncertu organowego. Następnie udaliśmy się, aby zwiedzić Kwaterę Główną Hitlera, tzw. Wilczy Szaniec; dreszcze przechodziły nasze ciała w tym miejscu. W drodze powrotnej do Giżycka wstąpiliśmy na zamek krzyżacki w Kętrzynie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie portu w Giżycku, spacer po mieście i wejście do Twierdzy Boyen. Na koniec tego dnia czekała nas jeszcze jedna atrakcja - pobyt na krytym lodowisku w Giżycku.

Z żalem w środę o 9 rano musieliśmy się spakować i pojechać na rejs statkiem po pięknym jeziorze Kisajno. Potem zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Szkoda, że ta wycieczka trwała tylko 3 dni, jednak była jedną z najlepszych wycieczek ze wszystkich lat.

Karol Adamiak

zdjęcia: M. Ziółkowska, K. Raźniewska, K. Adamiak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe