×

Ostrów: Podsumowanie długiego weekendu na drogach

  • 9.05.2018, 14:41
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Podsumowanie długiego weekendu na drogach
Policjanci podsumowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okresie długiego majowego weekendu. Działania na drogach powiatu ostrowskiego prowadzili w wszystkimi siłami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniach 27 kwietnia – 6 maja 2018 r. z uwagi na wzmożony ruch drogowy w okresie majówki policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Długi weekend to okres majówkowych wyjazdów i powrotów naszych mieszkańców. Przez nasz powiatu, w szczególności po drogach krajowych, przejeżdża również wielu innych użytkowników dróg, jadąc w dalsze zakątki naszego kraju.

Policjanci ostrowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości, wyposażenia pojazdów, spełnienia wymaganych warunków przewożenia dzieci, stanu trzeźwości kierujących. Zwracali szczególną uwagę na zachowania, które są przyczynami kolizji i wypadków drogowych, a także na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, motocyklistów.

Podczas długiego weekendu odnotowano 4 wypadki drogowe, w których 5 osób odniosło obrażenia ciała oraz 44 kolizje drogowe. Zatrzymano 9 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wypiciu alkoholu.

KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe