Powiat Ostrowski: Świętowali strażacy

  • 09.05.2018, 09:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Świętowali strażacy
Strażacy z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zebrali się w Gostyczynie na miejsko-gminnych obchodach Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa koncelebrowali miejscowy proboszcz ks. kan. Michał Pacholczyk oraz kapelan straży ks. kan. Sławomir Nowak. Po nabożeństwie w uroczystym przemarszu, przy dźwiękach Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej udano się na plac przed remizą, gdzie miały miejsce główne uroczystości. Również i tutaj w stronę strażaków padło wiele ciepłych słów, w tym m.in. od burmistrza  Bożeny Budzik.

- Podczas każdej gminnej uroczystości związanej z obchodami Dnia Strażaka miałam wyjątkową okazję, by podziękować wam wszystkim za całoroczną rzetelną i pełną oddania służbę na rzecz ratowania życia oraz dorobku naszych mieszkańców - mówi Bożena Budzik. - Jestem bowiem i pozostanę wam wdzięczna przede wszystkim za codzienną gotowość do stawiania czoła wszelkiemu zagrożeniu, za męstwo, ofiarność oraz empatię, poprzez które ustawiacie się w roli służebnej wobec nieszczęść drugiego człowieka. Wdzięczna jestem również za altruizm, honor oraz braterstwo, dzięki którym zbudowaliście wielki i niepodważalny autorytet osoby strażaka.

Strażacy nie zapomnieli, aby w ostatnich obchodach z udziałem burmistrz Bożeny Budzik uhonorować lata wzajemnej współpracy. Poza kwiatami wręczyli także niecodzienny upominek - podziękowanie w formie modelu wozu strażackiego.
- Druhny i druhowie chcę w waszym imieniu, w imieniu poszczególnych jednostek OSP z Gostyczyny, Śmiłowa, Skalmierzyc, Ociąża, Biskupic Ołobocznych, Strzegowy i Boczkowa, w imieniu ich prezesów i zarządów, jak i w imieniu Zarządu Miejsko-Gminnego oraz w imieniu komendanta, jak i w imieniu własnym najlepiej, najserdeczniej, szczerze i prawdziwie pokłonić się i podziękować burmistrz Bożenie Budzik za całe dobro, które uczyniła na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy poprzez swoją przychylność, życzliwość i akceptację potrzeb i oczekiwań strażackiej braci - dziękował prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowych Skalmierzycach a zarazem sekretarz Gminy i Miasta Zdzisław Mielczarek.

Święto to było również okazją, aby uhonorować wyróżniających się strażaków. Decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim Mateuszowi Czaji, Adamowi Łuczakowi, Konradowi Gołembowskiemu oraz Michałowi Wielankowi przyznano odznaki ,,Wzorowego Strażaka", które wręczyli im prezes Zdzisław Mielczarek oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim Przemysław Kaźmierczak.
DS
Fot. Aleksander Liebert

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe