Powiat Ostrowski: Sprzątanie w Psarach

  • 08.05.2018, 10:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sprzątanie w Psarach
Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach zorganizowała po raz pierwszy zbiórkę śmieci pod hasłem: „Śmieci zbieramy, Psary i gminę wspólnie upiększamy”.

W akcji oprócz strażaków ochotników uczestniczyły dzieci ze świetlicy środowiskowej w Psarach. Do akcji włączyła się również młodzież, nie tylko z Psar. Celem zorganizowanej zbiórki było propagowanie i  promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Strażacy wspólnie z dziećmi i młodzieżą zbierali śmieci zalegające w rowach przydrożnych, miejscach publicznych oraz w obrębie lasów na terenie Psar. W czasie trwania zbiórki zebrano kilkadziesiąt worków nieczystości. Wszystkie worki umieszczono w podstawionym przez Urząd Gminy w Sieroszewicach kontenerze, który następnie został zabrany przez Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie. Na koniec akcji druhowie z Psar przygotowali miłą niespodziankę dla wszystkich uczestników zbiórki. Dzieci, młodzież oraz strażacy mogli spędzić miło czas przy ognisku, konsumując upieczone samodzielnie kiełbaski i ziemniaki. Przy słuchaniu muzyki, konsumpcji i zabawie wspólnie biesiadowano przez kilka kolejnych godzin.
RB
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe