Ostrów: Setki ostrowian na objeździe inwestycji

  • 04.05.2018, 09:54 (aktualizacja 05.05.2018, 09:05)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Setki ostrowian na objeździe inwestycji
Tradycyjnie już mieszkańcy Ostrowa mieli okazję, by z bliska przyjrzeć się niektórym miejskim inwestycjom. 1-majowy objazd cieszył się rekordową frekwencją.

– Takiej ilości osób biorących udział w objeździe jeszcze nie było. Potwierdzili to ci, którzy uczestniczą w nich od samego początku. To znakomicie, że coraz więcej ostrowian przyjmuje nasze zaproszenie. Również na co dzień interesują się rozwojem miasta i są w tym temacie coraz bardziej zorientowani – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
Sprzed ostrowskiego Urzędu Miejskiego wyruszyły dwa przejazdy – o godzinie 9.00 i 12.00. Już podczas pierwszego, z zaproszenia prezydent miasta skorzystało kilkuset ostrowian, którzy wyruszyli w trasę pięcioma autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji. Do drugiego wyjechał o jeden autobus mniej.
W tym roku na mapie objazdu znalazły się inwestycje, których realizacja właśnie trwa – budowa przedszkola w rejonie ulicy Kujawskiej oraz centrum przesiadkowego pomiędzy Wojska Polskiego a Dworcową. Kolejnymi punktami była mieszcząca się na deptaku i urządzana właśnie Mediateka oraz działające już w ostrowskim ratuszu Muzeum 3d. W każdym z autobusów znajdował się narrator, który przybliżał mieszkańcom miejsca znajdujące się na trasie przejazdu.
- Również podróżowałam z mieszkańcami, ponieważ takiego bezpośredniego kontaktu nic nie zastąpi. Mogłam podzielić się swoimi planami, odpowiedzieć na pytania. Ostrowianie bardzo chętnie rozmawiają o swoim mieście, a jak ogólnie wiadomo, jest to mój ulubiony temat do rozmów – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Uczestnicy objazdu otrzymali ulotkę, która szczegółowo prezentowała liczne miejskie inwestycje, a także najnowszy numer ostrowskiego informatora. W czasie przejazdu, na monitorach zamontowanych w autobusach, mieszkańcy miasta mogli obejrzeć materiały filmowe z kolejnych etapów realizacji niektórych zadań inwestycyjnych.
-   Spotkania z mieszkańcami to moja ulubiona aktywność jako prezydenta miasta. Liczę, że ostrowianie spędzili ten czas równie miło, jak ja. To był superdzień – dodaje Beata Klimek.

Odwiedzone inwestycje: przedszkole w rejonie ulicy Kujawskiej, centrum przesiadkowe, mediateka – przystanek kultury, muzeum 3D,

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe