Powiat Ostrowski: Ludwików na błysk

  • 02.05.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ludwików na błysk
Grupa mieszkańców Ludwikowa przykładnie posprzątała swoją wieś. Akcja odbyła się po raz trzeci, a okazją był Dzień Ziemi.

W lesie przy wjeździe do Ludwikowa, w tamtejszym przydrożnym rowie i leśnym parkingu ochotnicy zebrali 12 opon, 10 worków z plastikowymi butelkami, 5 worków ze szkłem, 3 worki z innymi odpadami.
- Zależy nam, aby teren wokół nas był przyjazny dla mieszkańców i środowiska, a miejsce naszego zamieszkania było czyste - mówi inicjatorka przedsięwzięcia, sołtys Iwona Król.
Dodaje też, że akcja ma wymiar edukacyjny - promuje postawy proekologiczne w społeczeństwie. Zachęca do podobnych działań innych sołtysów oraz mieszkańców, licząc, że w przyszłości do nielicznej grupy dołączą kolejni. Iwona Król dodaje też, że powinni się wstydzić Ci, którzy śmiecą i oczekują, że ktoś za nich posprząta.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe