Kolarstwo: Budżet Obywatelski – to działa. Nowe rowery dla KTK

  • 02.05.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Budżet Obywatelski – to działa. Nowe rowery dla KTK
Kaliskie Towarzystwo Kolarskie wzbogaciło się o sześć wysokiej klasy rowerów do jazdy ze startu wspólnego. Zakup był możliwy dzięki udanemu glosowaniu na wniosek zgłoszony przez klub w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Było głosowanie, są rowery i to z najwyższej półki, na których zakup klub na pewno nie miałby szans, bo z dotacji otrzymywanej od miasta takiej inwestycji sfinansować nie może. Takowe możliwości daje jednak Budżet Obywatelski, a KTK korzysta z nich w pełni. Prezes klubu Bogdan Jamroszczyk nie kryje zadowolenia, że kolejny projekt zgłoszony do BO zyskał tak duże poparcie głosujących.

- Bez specjalistycznego sprzętu nie ma wyników, dlatego ogromnie się cieszymy, że nasi najbardziej utalentowani i utytułowani zawodnicy będą mogli od dziś doskonalić swoje umiejętności na tak wysokiej klasy rowerach. Dziękujemy Miastu za inicjatywę jaką jest Budżet Obywatelski i wszystkim tym, którzy przychylnym okiem spojrzeli na zgłoszony przez nas projekt oddając na niego swój cenny głos – podkreśla prezes KTK Bogdan Jamroszczyk

A głosów było rzeczywiście sporo, bo aż 852. Dzięki temu do klubu trafiło sześć rowerów
za kwotę 72 tysięcy złotych.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych sportowców, a w tej kwestii KTK ma duże powody do zadowolenia. Trzeba jednak podkreślić, że Kaliskie Towarzystwo Kolarskie nie tylko wychowuje wspaniałych kolarzy, ale też potrafi dbać o swoje potrzeby, m.in. wykorzystując narzędzie jakim jest Budżet Obywatelski. Jak widać warto, dlatego gorąco zachęcam także inne środowiska w mieście do korzystania z tej możliwości i składania wniosków
w tegorocznej edycji BO
– powiedział prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Sześć „szosówek” trafiło do najbardziej utytułowanych zawodników kaliskiego klubu.
Są wśród nich medaliści mistrzostw Polski, międzywojewódzkich mistrzostw młodzików
i mistrzostw szkółek kolarskich.
Rowery trafiły w dobre ręce – zapewnia prezes klubu.

W imieniu zawodników i zawodniczek, trenerów oraz wszystkich osób związanych
z Kaliskim Towarzystwem Kolarskim serdecznie dziękuję za przekazane nam rowery, co znacząco wpłynie na podniesienie poziomu szkolenia w naszym klubie. Składam wyrazy wdzięczności tym, którzy postawili na sport i poparli nasz wniosek złożony do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza
– podkreśla jedna z obdarowanych Julia Kowalska, która
w ubiegłym sezonie aż siedemnaście razy stawała na podium imprez torowych i szosowych,
z czego dziesięć na jego najwyższym stopniu.

W oficjalnym przekazaniu nowych rowerów uczestniczyli: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Tomasz Rogoziński, kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego
i Inicjatywy Lokalnej Piotr Cieślak, prezes KTK Bogdan Jamroszczyk oraz trener Krzysztof Dąbrowski. Nie zabrakło też licznego grona młodych zawodników.

Warto dodać, że KTK skorzystało także z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wówczas, w wyniku równie udanego głosowania klubowa flota wzbogaciła o samochód serwisowy, wykorzystywany głównie do bezpiecznego przewozu zawodników i sprzętu na najważniejsze w sezonie zawody. Kolejny wniosek klub zamierza złożyć także w tegorocznej edycji BO, tym razem będzie on dotyczył zakupu rowerów do jazdy na torze.

KTK to klub z długimi tradycjami i wspaniałymi osiągnięciami. Szkoli przede wszystkim młodzież do lat osiemnastu. Aż 17 wychowanków klubu ściga się w zawodowych grupach kolarskich w kraju i za granicą.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara


 


 


 


 


 


 


  

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe