Kalisz: Kolejni lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy

  • 11.03.2017, 14:14
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kolejni lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy
Kolejnym dwóm kierowcom jadącym z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy. Jeden z nich, kierowca BMW, pędził z prędkością o blisko 90 km/h wyższą niż obowiązująca w w tym miejscu. Zgodnie z przepisami takie zachowanie skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
W czwartek, 9 marca policjanci w miejscowości Borków Nowy prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. W trakcie przeprowadzanych działań ujawnili dwa przypadki kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Jedną z osób, która w sposób rażący złamała przepisy ruchu drogowego był kierowca BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierownicą auta siedział 33 –letni mieszkaniec Kalisza. Niespełna 45 minut później policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. 33-letni mieszkaniec powiatu tureckiego jechał w terenie zabudowanym za szybko, aż o 61 km/h. Obaj mężczyźni stracili uprawnienia. W zamian za dokumenty prawa jazdy, które został zatrzymane przez policjantów z kaliskiej drogówki, kierujący otrzymali pokwitowania, które pozwoliły im na dalszą jazdę. Jednak tylko na okres do 24 godzin. Na obu sprawców wykroczeń mundurowi, nałożyli również mandaty karne w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe