Ostrów: Piłkarskie Święto Książki

  • 30.04.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Piłkarskie Święto Książki
23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w filii nr 7 i filii nr 3 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego, odbyły się spotkania autorskie z Yvette Żółtowską-Darską – dziennikarką, pisarką, autorką bestsellerów o znanych i lubianych sportowcach, jak „Lewy”, „Pazdan”, „Szczęsny”, „Messi”, „Ronaldo”. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, „Edukator” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala.

Na wstępie autorka opowiedziała kilka słów o swojej pasji do piłki nożnej, którą dzieli z kilkunastoletnim synem. To dzięki niemu i dla niego zaczęła tworzyć książki, aby w przystępny sposób przybliżyć biografie piłkarskich idoli. Dzieci wysłuchały kilku fragmentów publikacji, które przeczytała im sama pisarka. Nie zabrakło też kilku ciekawostek z życia Pazdana, Lewego czy Messiego. Okazało się, że „sportowi superherosi” też byli dziećmi, które borykały się z problemami niskiego wzrostu czy chorobliwej nieśmiałości.

Wielką radość sprawiły uczestnikom ofiarowane przez naszego gościa kolorowe plakaty promujące najnowszą książkę „Mundial. Opowieści niesamowite” oraz sylwetkę Roberta Lewandowskiego. Autorka rozdawała autografy oraz wpisywała indywidualne dedykacje.

Po spotkaniu w Filii nr 7 pisarka odwiedziła chore dzieci przebywające w ostrowskim szpitalu. Tam również przeczytała małym pacjentom fragmenty wybranych książek i zdradziła piłkarskie sekrety. Czas spędzony z autorką i jej ciekawymi książkami, pozwolił im zapomnieć na kilka chwil o chorobie i pobycie w szpitalu.

Na zakończenie nasz gość zaznaczył, że bycie sportowcem, to nie tylko talent, ale też systematyczna praca i samodyscyplina.

Yvette Żółtowska-Darska z wykształcenia jest polonistką. Pracowała w agencji reklamowej McCann-Erickson, koncernie L’Oreal oraz polskiej edycji ELLE. Przez 7 lat kierowała kanałem TVN Style. Jej pomysłami są m.in. programy „Magiel towarzyski”, „Pani Gadżet” i „Wiem, co jem” oraz polskie licencje „Trinny i Susannah ubierają Polskę” i „Perfekcyjna Pani Domu”. Jej książki przetłumaczono dotąd na 11 języków.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe