Ostrów: 30 nowych firm dzięki OPP

  • 29.04.2018, 09:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 30 nowych firm dzięki OPP
Ostrowski Park Przemysłowy zakończył realizację projektu ,,Własna firma jAKO przepis na sukces zawodowy". W ramach projektu 30 osób założyło własną działalność gospodarczą. Trafiło do nich łącznie ponad 720 tysięcy złotych.

Projekt "Własna firma jAKO przepis na sukces zawodowy" realizowany był w partnerstwie przez trzy podmioty: Ostrowski Park Przemysłowy, Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Wartość całego projektu to ponad 3,5 mln zł, a udział Ostrowskiego Parku Przemysłowego to ponad 1 mln zł.

W ramach realizacji projektu przez spółkę OPP powstało 30 podmiotów gospodarczych w różnych branżach - od dietetyki, poprzez branżę budowlaną, samochodową, po sprzedaż internetową książek czy odzieży.
- W Ostrowie Wielkopolskim funkcjonuje ok. 10 tysięcy podmiotów gospodarczych - mówiła podczas gali prezydent Ostrowa, Beata Klimek. - Trzeba odwagi, determinacji i kreatywności, aby na rynku znaleźć swoje miejsce i rozpocząć działalność. Państwo podjęli to wyzwanie. Życzę Wam, aby Wasze firmy się rozwijały i miały swoje grono stałych klientów, a w przyszłości być może również stworzyły nowe miejsca pracy.

Ostrowski Park Przemysłowy udzielił każdemu z uczestników do 23.300 zł dofinansowania. Dodatkowo po rozpoczęciu działalności gospodarczej każdy z przedsiębiorców może liczyć na dodatkowe 5.000 zł na szkolenia podnoszące kwalifikacje w ramach działalności doradczej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe