Ostrów: Bezpieczni w służbie i w pracy

  • 27.04.2018, 14:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezpieczni w służbie i w pracy
Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu zrealizował szkolenie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i w pracy”.

Na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej odbyło się szkolenie dla kuratorów zawodowych Sądu Okręgowego w Kaliszu, w którym uczestniczyło dwadzieścia jeden osób. Otwarcia szkolenia dokonał zastępca komendanta Centralnego Ośrodka ppłk Maciej Gołębiewski. Celem kampanii było rozwinięcie umiejętności radzenia sobie z agresją werbalną i niewerbalną agresywnych petentów. Z racji specyfiki zadań służbowych, funkcjonariusze Służby Więziennej mają w tym zakresie bogate doświadczenie.

Szkolenie składało się z części teoretycznej, podczas której uczestnicy zdobywali wiedzę na temat umiejętności prowadzenia rozmowy z trudnym klientem, szczególnie w przypadku postaw agresywnych. W module tym zostały także zaprezentowane techniki radzenia sobie z emocjami wyzwalanymi przez sytuacje stresujące. W drugiej części szkolenia uczestnicy mieli sposobność poznania metod skutecznej obrony i ucieczki w razie napaści. Omówiono także zasady organizacji bezpiecznego stanowiska pracy. Kuratorzy mieli też możliwość nabycia praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili poziom merytoryczny zajęć. Dostrzegli przydatność zdobytej wiedzy w praktyce. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie i entuzjazm. Kuratorzy zgodnie wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach.

Fot. Michał Łuczkanin

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe