×

Powiat Kaliski: Pieniądze na kolejne przebudowy dróg!

  • 27.04.2018, 13:33
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Pieniądze na kolejne przebudowy dróg!
W środę, 25 kwietnia br. w gabinecie Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala podpisano umowę na realizację inwestycji Powiatu Kaliskiego dotyczącą przebudowy dróg powiatowych Żydów - Borek - Wolica - Chełmce - Porwity. W oficjalnym parafowaniu umowy uczestniczyli Wiceprezesi Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz Bożena Salwierz i Mariusz Harendarz. Powiat Kaliski reprezentowali natomiast Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz. Realizacja inwestycji sprawi, że przebudowany zostanie ciąg komunikacyjny o długości 14,622 km.

Przebudowa dotyczy drogi powiatowej 4630P w miejscowościach: Żydów, Borek, Chełmce i Porwity oraz drogi powiatowej nr 4627P w miejscowości Wolica. Na potrzeby realizacji tego zadania pozyskano dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 w wysokości 3.000.000,00 złotych. Wykonanie inwestycji jest możliwe dzięki efektywnej współpracy Powiatu Kaliskiego z gminami Godziesze Wielkie i Opatówek. Całkowita wartość przetargu to 9.841.245,03 złotych.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Zadanie wiąże się z wykonaniem: projektu tymczasowej organizacji ruchu, robót rozbiórkowych, remontu miejsc przełomowych, odcinka nowej nawierzchni jezdni, chodników, wysepek azylowych i pierścienia wewnętrznego ronda, zatok autobusowych, uzupełnienia odwodnienia, przepustów, umocnień rowów płytami ażurowymi oraz z ustawieniem barier ochronnych przy przepustach oraz u-12a typu "trzepak", wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego po wykonaniu robót i obsługą geodezyjną, w tym geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą.

Info i Foto: Michał Marszałkowski

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe