Kalisz: Hejt, seksting, czy grooming! O zagrożeniach z licealistami II LO!

  • 27.04.2018, 12:45
  • Patrycja Pera
Kalisz: Hejt, seksting, czy grooming! O zagrożeniach z licealistami II LO! KMP Kalisz
Internet odgrywa dużą rolę w życiu młodego człowieka. Jest on źródłem wiedzy, a także źródłem rozrywki. Rozwojowi sieci towarzyszą jednak zagrożenia dotykające zwykłych użytkowników, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Dlatego też kaliscy policjanci podejmują działania na rzecz cyberbezpieczeństwa najmłodszych. Jednym z nich było przeprowadzone spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Edukacja użytkowników sieci internetowej jest jednym z priorytetów dla policyjnych profilaktyków. Każda forma zwrócenia uwagi na ten problem jest dobra. Tym razem okazją do przekazania ważnych informacji dotyczących zagrożeń w sieci było spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. W trakcie prelekcji uczestnicy dowiedzieli się, m.in. czym jest cyberprzemoc, jakie są jej rodzaje i jakie narzędzia wykorzystywane są do jej rozpowszechniania. Poznali również takie pojęcia jak: hejt, seksting, czy grooming. Przybliżając sposób działania sprawców internetowych przestępstw policjanci chcieli uświadomić uczniom, na jakie zagrożenia w sieci są narażeni.

Ponadto zwrócono również uwagę na zjawisko cyberuzależnienia, które dotyka coraz młodszych użytkowników sieci. Jak podkreślali policjanci, uzależnienie od Internetu rozwija się stopniowo i niezauważalnie, wypierając dotychczasowe zainteresowania i obowiązki uczniów. Zdarza się, że młodzież szkolna bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany.

Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co publikujemy i piszemy pozostanie w niej na długi czas. Umieszczane informacje powinny być dobrze przez nas przemyślane. Komentarze pisane na różnych stronach, powinny dobrze świadczyć o jego autorze. Tak jak w codziennym życiu, powinniśmy odnosić się z szacunkiem do innych ludzi, dlatego dbajmy wszyscy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni! KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe