Ostrów: Wyfrezowali litery dla przedszkolaków

  • 27.04.2018, 08:58
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wyfrezowali litery dla przedszkolaków
Mechatronicy z ZST wyjeżdżając na zagraniczny staż skupiają się nie tylko na tym, aby podnieść swoje zawodowe kwalifikacje. Wykonane własnoręcznie litery i cyfry przekazali przedszkolakom, aby ułatwić im naukę.

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu: „Staże zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowie Wielkopolskim” do Niemiec wyjechało w sumie 20 mechatroników. Nauka odbywała się w centrum kształcenia praktycznego w Hildburghausen. Podczas stażu uczniowie ZST wyfrezowali cyfry i litery polskiego alfabetu na płytkach z tworzywa sztucznego. Efekty swojej pracy przywieźli do Ostrowa, aby przekazać zaprzyjaźnionej placówce przedszkolnej.

ZAP-owicze odwiedzili znajdujące się w pobliżu szkoły Publiczne Przedszkole nr 12 „Tęcza”. Spotkali się z dwoma grupami przedszkolaków, w tym z oddziału dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niedowidzących, dla których dotyk stanowi dominujący kanał w procesie poznawania świata. Aby zobrazować dzieciom jak powstawały nowe pomoce dydaktyczne stażyści - Maciej Gatner, Krzysztof Marczyło i Nikodem Parysek - przygotowali krótką prezentację na temat swojego pobytu w Niemczech. Uczniowie pokazali na filmie jak działa frezarka CNC oraz zapoznali dzieci z narzędziami, które wykorzystali przy obrabianiu liter i cyfr. Jak podkreślili uczniowie ZST, ich praca nie poszła na marne bo wzbogaci wachlarz dydaktyczny przedszkola.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe