Ostrów: Minister Marek Michalak oferuje pomoc

  • 27.04.2018, 08:34
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Minister Marek Michalak oferuje pomoc
Minister Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka spotkał się w ostrowskim szpitalu z matką i noworodkiem z Cerekwicy Starej, którzy w połowie marca zostali ranieni przez nożownika.

Zarówno dziecko, które urodziło się przez cesarskie cięcie, jak i matka szczęśliwie dochodzą do zdrowia. Jednak to nie oznacza, że ich leczenie się zakończyło, oboje będą potrzebować dalszej opieki. Adaś trafił do Ostrowa od razu po wykonaniu cesarskiego cięcia w jarocińskiej lecznicy, a matka dołączyła do niego kilka dni później, kiedy została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. W ostrowski szpitalu zaoferowano im kompleksową pomoc.
- Mama jest w stanie ogólnym dobrym i nie wymaga dalszej hospitalizacji. Chłopiec będzie wymagał jeszcze długotrwałej rehabilitacji. Pewne zaburzenia neurologiczne, które obserwujemy trzeba będzie jeszcze diagnozować. Oboje będą potrzebować rekonwalescencji - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala.

Rzecznik Praw Dziecka w trakcie szczerej i delikatnej rozmowy zaproponował możliwość wsparcia i ofertę pomocy w jakiejkolwiek placówce specjalistycznej, jeśli tylko będzie taka potrzeba. To bardzo potrzebna oferta, bo czas leczy rany, ale na zabliźnienie niektórych trzeba będzie długo poczekać.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe