Kalisz: Działania w rejonie przejazdów kolejowych

  • 26.04.2018, 09:33
  • Patrycja Pera
Kalisz: Działania w rejonie przejazdów kolejowych KMP Kalisz
Kaliscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili wspólne działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie dworca PKP ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie przejazdów kolejowych.

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów - to główne przewinienia kierowców samochodów, podobnie zachowują się piesi i rowerzyści.

Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

Kaliscy policjanci podczas przeprowadzonych działań z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei nałożyli 14 mandatów karnych za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy:

Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego policjanci, postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe