Ostrów: Nowa łódź dla WOPR

  • 25.04.2018, 14:55 (aktualizacja 27.04.2018, 09:39)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowa łódź dla WOPR
35.000 zł przeznaczyło miasto na dofinansowanie zakupu łodzi motorowej dla ratowników WOPR. W sobotę łódź ratownicza została zwodowana na ostrowskich Piaskach.

Łódź ratownicza Whaly 500R wraz z wyposażeniem oraz przyczepą podłodziową, a także radiotelefony, które mają służyć komunikacji na łodzi kosztowały łącznie 107.000 zł. Do zakupu dołożyło się miasto przekazując 35.000 zł, powiat ostrowskich (15.000 zł) oraz Urząd Marszałkowski, który przekazał 57.000 zł.
- Zakup łodzi z pewnością przyczyny się do poprawy bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych - mówi Maciej Siwek, szef ostrowskiego WOPR. - Poprawi to także bezpieczeństwo ratowników będących w akcji, czas reakcji na zdarzenie oraz jakość i skuteczność udzielania pomocy.

- Za kilka tygodni wystartuje nowy sezon na ostrowskich kąpieliskach - mówi prezydent Beata Klimek. - Dla ratowników to czas ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, bo przecież dbają oni o życie i zdrowie osób wypoczywających nad wodą. Mam nadzieję, że ten nowy zakup przyczyni się do bardziej komfortowej pracy, choć w duchu życzę nam wszystkim, aby do wypadków nie dochodziło, a ta łódka nie była potrzebna do akcji ratowniczych, a jedynie do monitorowania sytuacji nad wodą.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe