Powiat Ostrowski: Akcja krew

  • 25.04.2018, 11:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Akcja krew
Miejsko - Gminny Klub Krwiodawstwa w Raszkowie zorganizował pierwszą w tym roku zbiórkę krwi.

Mobilny punkt zbiórki krwi stanął w Raszkowie na Rynku. W sumie w akcji wzięło udział 51 osób.
- Dzięki ofiarności mieszkańców naszej gminy zebrano ponad 20 litrów krwi - mówił organizator akcji Edmund Banachowicz - Dziękuję, że zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji.

Honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Gminy i Miasta Raszków, Jacek Bartczak. Kolejną akcję zaplanowano już w lipcu, tym razem w raszkowskim parku
- Zawsze włączamy się do akcji i wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia - mówił podczas zbiórki burmistrz Jacek Bartczak, który sam również oddał krew. - Dzięki takim zbiórkom, powiększa się ilość krwi w raszkowskim banku krwi, służącej pomocą w najtrudniejszych chwilach.

Akcja ta była również okazją do wręczenia podziękowania szefowi raszkowskiego Klubu - Edmundowi Banachowiczowi - za dotychczasowy rekordowy udział w zbiórkach krwi.    

Przypominamy, że krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 60 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu. Uwaga: Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia!   

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe