Powiat Ostrowski: Odolanowscy seniorzy w Warszawie

  • 24.04.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Odolanowscy seniorzy w Warszawie
Ponad 50-ciu odolanowskich seniorów pojechało na wycieczkę do Warszawy.

Trzydniowy pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania ogrodów pałacowych na Wilanowie oraz świątyni Opatrzności Bożej, obiektów położonych przy Trakcie Krakowskim jak: Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, Grób Nieznanego Żołnierza, Bazylikę Architekadralną św. Jana Chrzciciela. W drugim dniu seniorzy zwiedzili: starówkę, Zamek Królewski, Pałac Kultury, a tam korzystając z tarasu widokowego podziwiali panoramę stolicy. Kolejnym etapem wędrówki po Warszawie był cmentarz na Powązkach, gdzie przy grobach ofiar Smoleńska stanęli do wspólnej fotografii. Prawie dwie godziny spacerowali po Łazienkach Królewskich, po czym udali się do Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, gdzie z tarasu widokowego oglądali lądujące i startujące samoloty. Oczywiście ,,zaliczyli'' także Złote Tarasy i Muzeum Fryderyka Chopina.

Józef Wajs, przewodniczący koła odolanowskich emerytów zapowiedział, że już maju br., kolejna grupa wyjedzie na wypoczynek w okolice Augustowa, skąd na jeden dzień wyjadą także do Wilna.         
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe