Kalisz: Wojskowy Dzień Szkoleniowy w „Sobieskim”

  • 24.04.2018, 08:40
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wojskowy Dzień Szkoleniowy w „Sobieskim” V LO w Kaliszu
Kadeci z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego.

Tym razem kadra instruktorska zaproponowała rozszerzenie tematyki ostatnich zajęć z topografii i orientacji w terenie o marsz na orientację z wykorzystaniem mapy i busoli.

Młodzież przeszkolono w zakresie pracy z mapami, podawania współrzędnych, wyliczania odległości. Zdobytą wiedzę wykorzystywali w praktyce na pobliskim poligonie.

Prowadzone w V LO klasy mundurowe, certyfikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, to przede wszystkim pakiet dodatkowych 185 godzin wyszkolenia, możliwość odbycia skróconej służby wojskowej po klasie trzeciej, a także dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół oficerskich.

Źródło: V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe