Ostrów: Czarnecki w Ostrowie [WIDEO]

  • 23.04.2018, 10:54 (aktualizacja 25.04.2018, 09:29)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czarnecki w Ostrowie [WIDEO]
W Ostrowie gościł Ryszard Czarnecki, deputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki mówił m.in. na temat porozumienia Polski z Komisją Europejską, które jego zdaniem jest już bliskie podpisania.
- Brak porozumienia z Polską mógłby doprowadzić do podziału na Europę A i Europę B, a przecież nikt tego nie chce i nikomu się to nie opłaca - mówi deputowany PiS. - Tym bardziej, że przed nami debata budżetowa, gdzie potrzebna jest jednomyślność i bez głosu Polski nie można jej uchwalić.

Ryszard Czarnecki podkreślał, że Bruksela winna zająć się jak najszybciej bardzo ważnymi sprawami dla przyszłości Europy takimi jak: rozwiązaniem problemu uchodźców,  terroryzmem, bezpieczeństwem, czy bardzo dużym bezrobociem wśród osób młodych w krajach południowej Europy.

Eurodeputowany nie ukrywał także, że w nowym rozdaniu budżetowym ,,tort'' do podziału będzie mniejszy, w związku z tym, że z Unią Europejską żegna się Wielka Brytania. To oznacza, że wpływy do kasy będą mniejsze, a tym samym kwota do podziału także będzie mniejsza.
- Musimy otwarcie powiedzieć społeczeństwu, że otrzymamy mniej środków - mówi Ryszard Czarnecki. - Nie wynika to z faktu słabych projektów, które polski rząd przedstawia, ale wynika to z faktu, że z Unią żegna się Wielka Brytania. A przypomnę tylko, że Wielka Brytania wpłacała do unijnej kasy około 14 miliardów euro. Ale to nie jedyny powód. W naszym kraju nastąpił wzrost PKB i przegoniliśmy pod tym względem jeden kraj członkowski ze starej Unii, Grecję. To oznacza, że nie jesteśmy już najbiedniejszym z krajów europejskich. Wraz ze wzrostem zamożności musimy liczyć się, że środki dla Polski będą mniejsze.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
benol
benol 23.04.2018, 12:20
Więcej tutaj nie przyjeżdżaj .To nie jest miasto PiSu.
on
on 23.04.2018, 21:25
gówno prawda własnie Ostrów za Pisem stoi a co chciałbys ta bade złodzieji z peło
Robert
Robert 24.04.2018, 12:46
Chyba ty !!
mirat1
mirat1 23.04.2018, 11:41
Dlaczego nie napiszecie kiedy przyjedzie ,tylko że był ?Tak boicie się obywateli co chcieli by zadać jakieś niewygodne pytanie ?
irek
irek 23.04.2018, 11:20
Jeszcze jego tu brakowalo

Pozostałe