Kalisz: Park linowy od 28 kwietnia!

  • 20.04.2018, 11:44 (aktualizacja 25.04.2018, 09:29)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Park linowy od 28 kwietnia!
Po zimowej przerwie od 28 kwietnia ponownie działać będą rowerki wodne oraz park linowy.

Podczas majówki (28 kwietnia - 6 maja) z obu atrakcji korzystać będzie można codziennie w godzinach od 11 do 19. Administratorzy zapewniają, że w przypadku dużego zainteresowania czas udostępniania zostanie wydłużony.

Od 7 maja aż do wakacji oraz we wrześniu wypożyczalnia rowerków i park linowy czynne będą tylko w weekendy i dni wolne od pracy w godzinach od 11 do 19. W wakcje oba obiekty dostępne będą codziennie, także w godzinach od 11 do 19.

Z atrakcji niestety nie będzie można korzystać w przypadku złej pogody, wypożyczalnia rowerków dodatkowo będzie zamknięta podczas regat KTW czy żeglarskich. Wszelkie informacje dotyczące działania obiektów na bieżąco będą pojawiały się na profilach: facebook.com/PrzystanKalisz oraz facebook.com/parklinowykalisz.

Trasa łatwa przeznaczona  jest dla dzieci  między 120  a 150 centymetrów, ale również dla dorosłych. Jest tylko jedno ograniczenie – waga nie może przekraczać 90 kilogramów. Największą atrakcją to przejazd tyrolką nad Kanałem Bernardyńskim.

Projekt parku linowego, zlokalizowanego na zapleczu stadionu przy ul. Wał Matejki w Kaliszu obejmuje instalacje 47 przeszkód linowych (wraz z wejściem i zejściem) na istniejącym drzewostanie. W ramach projektu zainstalowane zostały 4 trasy:

1) trasa łatwa (zielona) - obejmuje 18 zróżnicowanych konkurencji zawieszonych na wysokości od 2 - 2,5 metra nad ziemią. Przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych

2) trasa standard (czerwona) - poziom trudności i ekspozycji jest zdecydowanie większy niż na trasie dziecięcej. Trzeba na niej pokonać 22 konkurencje, umiejscowione na wysokości 3 - 5 metrów

3) trasa tyrolki (niebieska) - składa się z 4 konkurencji, w tym 2 tyrolki. Można ją traktować jako osobną trasę, bądź przedłużenie trasy standard

4) trasa szkoleniowa - obejmująca 4 konkurencje, mające na celu sprawdzenie wiedzy i zastosowanie jej w praktyce.

Każda trasa wyposażona jest w innowacyjny system asekuracji ciągłej -  Vert Vertige Innovation. Dzięki niej nie wystąpi sytuacja w której klient mógłby sam wypiąć się podczas przechodzenia tras. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z parku dzieci poniżej 8 roku życia, co w przypadku standardowej asekuracji wiązało się ze ścisłym nadzorem instruktora.

Klient każdorazowo otrzymuje profesjonalny  sprzęt do asekuracji indywidualnej (lonże pojedynczą z jednym hakiem do asekuracji, lonże z jednym automatycznym karabinkiem i bloczkiem trak, uprząż i kask). Zostaje on przeszkolony z podstaw obsługi, a następnie wiedza uczestnika zostaje sprawdzona na trasie szkoleniowej. Po akceptacji przez obsługę klient może korzystać z tras parku.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe